top of page

Jak spędzić wakacje w raju nie wydając fortuny? - Backpacking po Bali🏝

  • Zdjęcie autora: Joanna Soboń
    Joanna Soboń
  • 16 lis 2019
  • 3 minut(y) czytania

Jak spędzić wakacje w raju nie wydając fortuny? - Backpacking po Bali🏝 Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym się z Wami podzielić radami i wskazówkami jak spędzić wakacje na rajskim Bali w sposób oszczędny, i ile faktycznie to jest mało? Zaczynamy!

1. Noclegi w hostelach lub pokojach gościnnych Znacie osoby, które faktycznie starają się zaoszczędzić na wszystkim? Biorą najtańszy z możliwych noclegów, bo szkoda pieniędzy? Tzw. Janusze na urlopie. Jednak w tym przypadku backpackersów to sposób na rezerwacje najtańszego miejsca jest dość typowy! Dlaczego? Jednym z istotnych powodów jest ciągłe przemieszczanie się i odkrywanie nowych celów, grafik jest napięty, często śpią w nowym miejscu i szkoda im tracić czasu na czytanie opinii i na wybór najlepszego miejsca. W trakcie mojej podróży po Azji Południowo-Wschodniej poznałam wiele backpackersów, którzy spędzali w podróży tyle czasu na ile pozwalały im fundusze, by następnie wrócić do swojego ojczystego kraju lub innego gdzie mogą dobrze zarobić na kolejny wyjazd. To znaczy, że ważne jest dla nich to by zaoszczędzić pieniądze i móc spędzić w podróży jak najwięcej czasu. ❗Na Bali noclegi znajdziecie już za 8 złotych w pokojach wieloosobowych, a nawet 10 zł za osobę w pokoju 2 osobowym. ( Istnieją nawet pojedyncze oferty noclegu w hamakach od 5zł.) Często są to ceny zawierające nawet śniadanie!❗ Są to ceny za noclegi w miejscach chętnie odwiedzanych, pięknych, a także turystycznych jak na przykład Ubud. Wcale nie trzeba ich rezerwować z wyprzedzeniem, bez problemu można znaleźć z dnia na dzień na bookingu lub spacerując po wyspie.

2. Transport po wyspie A zatem jak poruszać się tanio po tak turystycznej wyspie? Odpowiedź jest prosta – skuterem.🛵 Bali jest na tyle małą wyspą, że można ją całą objechać skuterem. Jednym z najlepszych miejsc wypadowych jest Ubud. A jaka jest cena skutera? Dwuosobowy skuter można wypożyczyć już za 70 000 rupi (ok. 18zł) na 24 godziny, a gdy wypożycza się na dłuższy okres czasu można wytargować duże obniżki! A paliwo, litr wódki, ach przepraszam, litr paliwa w butelce wódki (bo tak właśnie najczęściej jest sprzedawane xD) kosztuje 10 000 rupi (ok. 2,5zł). Podróżując skuterem po Bali będziecie mijać wiele niesamowitych widoków na tarasy ryżowe, dżunglę i niezliczone świątynie.

3.Atrakcje Większość miejsc można zobaczyć za darmo jak na przykład liczne plantacje ryżu jak najbardziej znane Tegallalang, wiele przepięknych balijskich świątyń, wodospadów, plaż. Można również uczestniczyć bądź być świadkiem licznych ceremonii. Ceny innych atrakcji też nie są wygórowane jak na przykład wstęp do świątyni małp za 80 000 rupi (ok. 20zł) , który należy do jednej z najdroższych atrakcji wyspy. Na Gili można wybrać się na wycieczkę statkiem pomiędzy trzema malutkimi wysepkami wraz z snokerlingiem. Cena z wypożyczeniem maski i płetw to jedyne 100 000 rupi (ok.25 zł). Jest to niepowtarzalne doświadczenie w trakcie którego możecie podziwiać piękna rafę koralową, kolorowe rybki, a nawet podwodne rzeźby i pływać z zółwiami!! Surfowanie z prywatnym nauczycielem, wypożyczeniem deski i stroju do surfingu to jedynie 150 000 rupi (ok. 40 zł) za 2 godziny lekcji! Są również plaże z których można snorkelować z brzegu jak na przykład Blue Lagoon Beach oraz Gili Trawangan East Beach.

4. Jedzenie z targów ulicznych i knajpek Jedzenie na Bali jest pyszne! Szczególnie uliczne lub z małych przydrożnych knajpek, a ceny również zachęcają by... przytyć xD Przykładowe ceny to: Makaron lub ryż z warzywami (i z kurczakiem) z targu lub knajpy – 20 000 rupi (ok. 5,4 zł) Kawa - 5 000 rupi (ok 1.3 zł) Świetna tradycyjna restauracja w Ubud - danie z makaronem 60 000 rupli (ok.16 zł) Nic tylko się zajadać!

Jak widzicie pobyt w pięknym egzotycznym miejscu wcale nie musi kosztować fortuny! Mam nadzieję, że chociaż trochę zainspirowałam Was do podroży!




Comentarios


56330935_2318195908439940_55166727705717
O autorkach
Zapisz się do Newslettera
i otrzymaj podróżnicze ciekawostki!

Joanna Soboń

Pasjonatka podróży 

Miłośniczka teatru

Studentka medycyny

Dorota Sławińska

Zawód konkretny: radca prawny, ale w duchu niespełniona artystka

 

bookingcom.png
bottom of page